Warto wiedzieć

... czyli kilka cennych porad

 

Umysł a ciało

Umysł a ciało

Odżywianie i aktywność fizyczna  jest niezbędna by nasz organizm był zdrowy i odporny na choroby, ale większe znaczenie ma podejście do życia i sposób myślenia. Nasze myśli i emocje, umiejętność radzenia sobie z depresją i stresem wywierają bardzo silny wpływ na dobry stan zdrowia. Sposób podejścia do życia, wybór trybu , oraz indywidualne cechy charakteru, najwyraźniej wiążą się długością życia i zachowaniem zdrowia. Optymizm, elastyczność, otwartość na zmiany i wyzwania jakie stawia życie, aktywność w życiu społecznym i towarzyskim, a także wiara, sprawią, że jesteś szczęśliwszy. Ludzie weseli, radośni, szczęśliwi i optymistyczni są mniej podatni na choroby a w kryzysowych sytuacjach szybciej wracają do zdrowia.

Należy unikać nerwowych sytuacji, złości, która psuje nastrój i szkodzi zdrowiu. Życie w ciągłym pośpiechu, stresie i nadmiarze obowiązków, powoduje wypalanie się, a często również pogorszenie stanu zdrowia. Nie należy ignorować sygnałów jakie wysyła nam nasz przemęczony organizm. W dzisiejszym zabieganych czasach warto zwolnić bieg swojego życia. Należy zaplanować swoje zajęcia tak, by mieć czas na wypoczynek, na swoje hobby, by móc więcej czasu spędzać z rodziną i przyjaciółmi.

Życie bez pośpiechu, optymizm, ustalanie własnych priorytetów to właściwy kierunek do utrzymania zdrowia na długie lata. Dobry humor, uśmiech , umiejętność radzenia sobie z trudnościami i przeciwnościami losu, skupianie się na swoich atutach nie słabościach, docenianie samego siebie, pomaga zachować optymizm i zdrowie. Od Ciebie zależy jak podejdziesz do życia, czy podtrawisz dostrzec jego pozytywne strony. Uśmiech i przytulanie się do bliskiej osoby wpływa bardzo pozytywnie na nasze samopoczucie. Uśmiechaj się i przytulaj więc przynajmniej 5 razy dziennie.